Loading...

Ing Simona Kijonková

Fakulta sociálně ekonomická

Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.

„Lyžák, na který jsem jako náctiletá nejela, protože na něj prostě nebylo, byl pro mě zlomový moment. Tehdy jsem si uvědomila, že se o sebe budu muset postarat,“ říká o sobě žena, která zásadně nechodí na poštu. Když v dnešní době splněných snů člověk slyší něco takového, zbystří. A nejen proto, že to Simona říká třeba ve Forbesu nebo na DVTV. Její příběh je fascinující a vede z nesnadného dětství strmě vzhůru, mezi nejvlivnější ženy ČR.

Simona vystudovala naši fakultu sociálně ekonomickou a její živá, podnikavá a dynamická osobnost je zároveň příznačná pro to, jakou institucí FSE UJEP je. Lidé, kteří tady působí, jdou svému okolí často příkladem. Co myslíte, která z fakult UJEP prošla jako první genderovým auditem nebo šetřením spokojenosti zaměstnanců? Která naše fakulta jako první zavedla volné dny na zotavenou a minimalizovala tzv. gender gap pay?

I pro své studenty připravuje tato progresivní fakulta každý rok něco, co jim podmínky pro rozvoj jejich talentu usnadní a zpříjemní. Ať už je to materiální podpora v podobě odpočinkové zóny, diskuzní studentské snídaně s děkanem i bez nebo unikátní koncert Tata Bojs na uvítanou v novém semestru. A oblíbený startupový festival FESTUP? I za jeho organizací v režii Inovačního centra Ústeckého kraje stojí absolventi naší fakulty sociálně ekonomické.

Chopit se vlastní budoucnosti. A nepustit!

@inovacni_centrum @fseujep #fsefest #tadysenajdes #kamsehrabepraha

Loading...