Loading...

S Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně zažijete krásné roky!

Chcete, aby vaše studium zahrnovalo poznávání Českého středohoří, zapojení do inovativních projektů i párty na školních festivalech? Pojďte na UJEP a zažijte něco výjimečného!

Užívejte si samostatnost!

Vysoká škola znamená pro spoustu studentů otevření nové brány života. Je na vás, jak budete trávit svůj volný čas, s kým se přátelit, bydlet
i studovat. Poznejte, jak může vypadat samostatnost, kterou bude doprovázet tým. Na UJEP nenajdete pouze spolužáky, ale skvělou komunitu!


Přijďte si užít studium na UJEP

UJEP není jen o studiu. Pokud rádi sportujete, můžete využít prostory Pedagogické fakulty UJEP, kde máme posilovnu, jít plavat do plavecké haly na Klíši, stát se členem Univerzitního sportovního klubu Slávie nebo se probojovat do univerzitního hokejového klubu HC North Wings! Propojit dráhu aktivního sportovce se studiem vám pomůže Victoria Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT na UJEP. Výběr je pouze na vás. Třeba u nás založíte svůj vlastní sportovní klub.

A pokud jste rádi na čerstvém vzduchu, ve městě se nabízí Labská cyklostezka, kterou si užijí cyklisti, bruslaři i chodci. Na všechny strany se vám pak otevírá nespočet cest po Českém středohoří.

Pro milovníky umění je tu Duul čili Dům umění Ústí nad Labem nebo Galerie Emila Filly. Hudební talenti jsou vítáni v Chorea Academica, Dívčím komorním sboru PF, smíšeném sboru NONA a dalších uskupeních. Pokud u hudby raději tančíte, můžete se přihlásit do odborně hodnocené soutěže Přehlídka pohybových skladeb.

Filmy se na UJEP promítají ve Vědecké knihovně UJEP, v Amfiteátru UJEP nebo klubu Cajk, který vede Studentská unie UJEP.

Ke studentským záležitostem patří i výjezd do zahraničí s Erasmus+ nebo pomoc zahraničním studentům a akce pro ně. Jestli trošku mluvíte cizím jazykem, neváhejte a ozvěte se lidem z Erasmus Student Network.

K poznání nového univerzitního prostředí vám jistě poslouží Průvodce UJEP. V této příručce se dozvíte informace nejen o vaší fakultě a službách, které univerzita nabízí ale i tom, kde se v Ústí dobře najíte či zasportujete.


Snadná doprava do Ústí nad Labem

Mládí otevírá spoustu cest. Doražte na místo, kde se vybudovaly tisíce přátelství na celý život. Můžete k tomu využít jak automobilovou, autobusovou, tak i vlakovou dopravu.

Společně se však dostanete nejen do školních lavic. Stačí jet 15 minut z centra a poznáte krásy místní přírody - České středohoří a Krušné hory jsou co by kamenem dohodil.

Více o dopravě

_wpa9_content_template

Klub absolventů

Jakým směrem se vydali naši absolventi?

Absolvent Fakulty umění a designu UJEP. Ilustrátor a grafik. Za soubor ALFABETA (2016) získal řadu ocenění. Za ilustrace do knihy Left and Right (Emmemm Publishing) a sérii ilustrací pro Ambiente byl nominován na cenu Czech Grand Design v kategorii ilustrátor roku (2019). Zajímají ho projekty s edukativním a interaktivním přesahem. Na workshopech, které pořádá, se snaží dětem přiblížit krásu papíru a práce s ním. Žije v Praze a do Ústí jezdí malovat velkolepé murály.
Fakulta umění a designu
MgA. Patrik Antczak
Absolventka Fakulty sociálně ekonomické UJEP, maminka 3 krásných dětí, zakladatelka projektu Zásilkovna, CEO holdingu Packeta, kde řídí 1 000 zaměstnanců v šesti státech. Od roku 2019 působí i v USA, Indii a Číně. Podporovatelka zajímavých startupů. EY podnikatelka roku 2017 Hlavního města Prahy, TOP Podnikatelka roku 2018 v žebříčku vydavatelství Economia, řadu let obsazuje přední příčky žebříčku nejvlivnějších žen Forbes, na jehož titulní straně se objevila již 2x.
Fakulta sociálně ekonomická
Ing. Simona Kijonková
Portrét Simony Kijonkové
Magisterské studium ukončil v roce 2001. Pracovní povinnosti ho vedly od technických pozicí v kvalitě, řízení výroby až na pozice ředitele výrobních závodů. Motivaci k top manažerské práci získal během studentských stáží. Mezinárodní přehled při pracovním vyslání a rozjezdu výrob poboček v Číně, kde působil 6 let. V Ústeckém regionu spoluzakládal výrobní závod Pierburg. Vždy uvádí nutnost použití kritického myšlení a pozitivního leadershipu. Je patriotem severních Čech, hrdým absolventem Fakulty sociálně ekonomické UJEP. Aktivně podporuje podnikatelské a sportovní aktivity v regionu.
Fakulta sociálně ekonomická
Ing. Jan Pleyer
Působí na katedře politologie a filozofie Filozofické fakulty UJEP a v Ústavu etiky 3. LF UK. Specializuje se na estetiku, filozofii umění, etiku a lékařskou etiku. Mezi její zvláštní nadání patří umění propojovat. Na oblíbených zimních estetických víkendech propojuje studenty s hlubokými tématy; na setkáních, jejichž pořádání často iniciuje, zase jednotlivé kolegy z různých kateder, fakult či dokonce univerzit.
Filozofická fakulta
Mgr. Bára Řebíková, Ph.D.

Máme moderní studijní programy a předměty

U nás na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně víme, že aby mohl být vzdělávací proces opravdu kvalitní, jsou zapotřebí nejen zkušení učitelé a motivovaní žáci, ale také moderní zázemí a vybavení.

Nejnovějšími přírůstky jsou budovy: Centrum přírodovědných a technických oborů (CPTO), Centrum materiálů, mechaniky a technologií (CEMMTECH), Centrum biologických a environmentálních oborů (CBEO) a Poradenské centrum UJEP.

foto

Nové budovy a laboratoře

Centrum přírodovědných a technických oborů (CPTO)

Prostředí pro moderní výuku

CPTO je největší budovou kampusu univerzity a zároveň novou architektonickou dominantou města. Jeho výstavba za více než 700 milionů korun byla dokončena v červnu 2020. Sídlí v něm Přírodovědecká fakulta UJEP a Fakulta životního prostředí UJEP. Zázemí tohoto velkoryse pojatého díla zasvěceného vědě, výzkumu, vzdělávání a setkávání zvídavých lidí je jedním z klíčových kroků na cestě k pozvednutí tradičně industriálního ústeckého regionu na novou úroveň.

Virtuální prohlídka CPTO

Centrum materiálů, mechaniky
a technologií (CEMMTECH)

Nová budova Fakulty strojního inženýrství UJEP roste před očima a její slavnostní otevření je plánováno už na leden 2022. Uvnitř se nachází nové učebny, specializované laboratoře, konzultační místnosti a v neposlední řadě také relaxační zóny a terasa s nádherným výhledem na město. Celý projekt je realizován z projektu RE:START zaměřeného na hospodářskou restrukturalizaci Ústeckého, Moravskoslezského a Karlovarského kraje.

CEMMTECH

Centrum biologických
a environmentálních oborů (CBEO)

CBEO vzniklo v areálu v ulici Za Válcovnou, který je hlavním sídlem katedry biologie Přírodovědecké fakulty UJEP. V nové budově je k dispozici přednáškový sál, velká vnitřní
i venkovní výuková laboratoř a několik menších laboratoří pro diplomanty s moderní laboratorní technikou, kanceláře, sociální zázemí a klidová zóna pro studenty. Rekonstrukcí
prošel přilehlý skleník a nově byl zřízen fytotron nejen pro kultivaci rostlin, ale i různých mikroorganismů.

Centrum biologických <br /> a environmentálních oborů (CBEO)

Inovovali jsme

Všechny učebny, posluchárny a další studijní prostory jsou pravidelně modernizovány, aby se v nich naši studenti i vyučující cítili co nejlépe.


Zapoj se do výzkumu

Studenti u nás mají možnost zapojit se do různých odborných projektů ve spolupráci s vědeckými pracovníky. Se svou odbornou prací se mohou účastnit vědeckých soutěží.

Řešíme mnoho zajímavých výzkumných témat v oblasti ekonomických, humanitních, přírodních, společenských, technických a zdravotnických věd a také z oblasti uměleckých činností.

Věda & výzkum

_wpa9_content_template

Sportuj s námi

Každý z nás preferuje jiný sport, i proto nabízíme pestrou škálu sportovních aktivit.

Na ledové ploše bojuje náš univerzitní hokejový klub HC North Wings, v hale vítězí univerzitní futsalový nebo florbalový tým, do košů se trefuje basketbalový tým a své soupeře hrdě poráží volejbalový tým. Spojit sportovní dráhu se studiem vám pomůže Victoria  Vysokoškolské sportovní centrum MŠMT na UJEP. K vodě to nemáme daleko. Plaveckou halu máme za kolejemi na Klíši a náš skvělý veslařský tým zdolává i nehostinnost Labe. Své svaly necháváme růst na Pedagogické fakultě UJEP v nově zrekonstruované posilovně.

Tím to u nás nekončí! Nejnovějšími přírůstky jsou golfový a esportový tým.

Sport

Bez názvu-1

Moderní univerzita s historií

Historie UJEP se píše od roku 1954, kdy byla založena Vyšší pedagogická škola. O pět let později vznikl Pedagogický institut. Dále byl klíčový rok 1964, kdy došlo k založení Pedagogické fakulty v Ústí nad Labem. Samotná Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem vznikla na základě zákona č. 314/1991 Sb., a to 28. září 1991.
1991

Založení Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

1998

Založení Ústavu techniky a řízení výroby UJEP

2000

Založení Fakulty užitého umění a designu UJEP

Fakulta se transformovala z Institutu výtvarné kultury. V roce 2008 změnila název na Fakultu umění a designu UJEP.

2003

Založení Ústavu zdravotnických studií UJEP

Vznik podmíněn novými požadavky na zdravotnické vzdělávání po vstupu ČR do EU.

2005

Ústav přírodních věd UJEP, Přírodovědecká fakulta UJEP, Ústav humanitních studií UJEP

Vznikl Ústav přírodních věd UJEP, o pár měsíců později se transformoval na Přírodovědeckou fakultu UJEP. V tomto roce také vznikl Ústav humanitních studií UJEP.

2006

Z areálu Masarykovy nemocnice se staly objekty a pozemky univerzity

Dne 5. 1. 2006 převzal rektor doc. PhDr. Zdeněk Havel, CSc., od představitelů Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem a Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem symbolický klíč od bývalého areálu Masarykovy nemocnice v  Ústí nad Labem. Tato událost otevřela cestu ke třem desítkám objektů a pozemků
v areálu, kde univerzita plánovala vybudovat svůj kampus.

2006

Založení Fakulty výrobních technologií
a managementu

Završeny několik desetiletí trvající snahy o otevření technicky zaměřené fakulty.

2006

Založení Filozofické fakulty UJEP

Transformace z Ústavu humanitních studií UJEP

2012

Osmá fakulta

Fakulta zdravotnických studií se stává nováčkem v rodině UJEP a završuje snahy tehdejších zakladatelů univerzity o zřízení oborově komplexní univerzity v Ústí nad Labem.

2017

Fakulta strojního inženýrství

Fakulta výrobních technologií a managementu se přejmenovala na Fakultu strojního inženýrství UJEP.

Show more
2016

Dům umění Ústí nad Labem

Otevřena výstavní instituce, jejíž výstavní koncepce je zaměřena na prezentaci významných uměleckých osobností i klíčových uměleckých proudů a témat formujících situaci aktuálního, především středoevropského výtvarného umění.

Show more
2020

Kampaň Příběh UJEP

Příběh UJEP začíná mít novou tvář.

Show more
2021

Je nám 30 let!

Loading...