Loading...

Fakulta strojního inženýrství

na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem

Fakulta strojního inženýrství se zaměřuje na technické vzdělávání našeho regionu. Nabízí praktické studijní obory z oblasti průmyslové výroby a jejího řízení. V současné době lze studovat 6 bakalářských studijních programů, 5 navazujících magisterských a 1 doktorský studijní program.

O fakultě

Fakulta strojního inženýrství UJEP se nachází v srdci ústeckého průmyslového kraje. My jsme se toho velice dobře vědomi a snažíme se tedy propojit akademickou a průmyslovou sféru.

Studijní programy které nabízíme, reflektují aktuální poptávku po průmyslových odbornících a díky tomu můžeme být hrdí na 100% zaměstnanost absolventů. Klademe velký důraz na praxi, studenti během svého studia absolvují několik týdnů reálného provozu u našich partnerů, kde mohou realizovat své závěrečné práce. V rámci nového studijního programu Řízení jakosti nabízíme pro naše studenty také certifikační kurzy.

V současné době lze studovat 6 bakalářských studijních programů, 5 navazujících magisterských a 1 doktorský studijní program.

 

 

Studium

Naše studijní programy jsou sestaveny tak, aby absolventy plně připravily pro jejich zvolený obor. Díky silnému propojení s průmyslem víme přesně, jaké jsou požadavky na odborné pozice, a naše programy neustále podle toho aktualizujeme. Vybrat si u nás můžete ze široké škály zaměření, od metalurgie a materiálových věd, přes energetiku a elektrotechniku, až po robotiku a automatizaci. Studium je strukturováno do tříletého bakalářského studia (Bc.), dvouletého navazujícího magisterského studia (Ing.) a čtyřletého doktorského studia (Ph.D.). Na bakalářské studium je možno navázat magisterským programem s odlišnou specializací. Studijní programy je možno studovat jak v prezenční, tak kombinované formě, ve které je výuka je soustředěna do pátku a sobot.

Věda a výzkum

Dlouhodobě se věnujeme vývoji nových hliníkových slitin a jejich aplikaci ve výrobní sféře. Na tomto poli jsme také držiteli evropských a národních patentů. V roce 2022 jsme otevřeli novou budovu CEMMTECH (Centrum mechaniky, materiálů a technologie). Součástí tohoto výukového a výzkumného centra jsou laboratoře vybavené tou nejmodernější technikou, optickými měřicími metodami, simulátory z oblasti energetiky a robotiky a najdete zde také špičkově vybavené centrum metalurgie. Laboratoře tak uspokojí ty nejnáročnější požadavky na výuku i průmyslový a vědecký výzkum.

Přijďte se k nám podívat

Kdy: 6. února 2025

Přijďte na Den otevřených dveří na UJEP a zjistěte více o studiu na univerzitě. Projděte si fakultu, které svěříte svou budoucnost, a univerzitu, kterou si zamilujete!

 

Přijímací řízení

Zjistěte více o tom, jaké podmínky musíte splnit k přijetí ke studiu na Fakultě strojního inženýrství UJEP a do jakých studijních programů se můžete hlásit.

 

Písemná nebo elektronická přihláška ke studiu se podává v II. kole do 26. 8. 2024.


Kudy a kam na FSI

Sídlíme v budově H Kampusu UJEP v Pasteurově 7, jen 15 minut pěší chůze od hlavního vlakového nádraží. Pokud jedete MHD, vystupte na zastávce Kampus a jděte s davem.

Fakulta strojního inženýrství

Kontakt

Fakulta strojního inženýrství UJEP
Pasteurova 3334/7
400 96 Ústí nad Labem

Úřední hodiny

Po, St 13:00–14:00
Út 7:00–11:00
Čt 9:00–11:00
Pá 7:30–11:30

Studijní oddělení

Referenti

Soňa Olivová
E: sona.olivova@ujep.cz
T: +420 475 283 163

Bc. Lucie Skrčená
E: lucie.skrcena@ujep.cz
T: +420 475 285 514

Loading...