Loading...

Fakulta sociálně ekonomická

na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem

Od roku 1991 jsme jedinou veřejnoprávní VŠ poskytující v ústeckém regionu vzdělání v oblasti ekonomie a managementu, hospodářské politiky a veřejné správy a také v oblasti sociální práce.

O fakultě

Od roku 1991 jsme jedinou veřejnoprávní VŠ poskytující v ústeckém regionu vzdělání v oblasti ekonomie a managementu, hospodářské politiky a veřejné správy a také v oblasti sociální práce. Vystudujete u nás v bakalářských, navazujících magisterských i doktorských programech, prezenční i kombinovanou formou studia.

Naše poslání? Přispět ke zvýšení konkurenceschopnosti regionu a zlepšení kvality života v Ústeckém kraji. A ne, opravdu to
v našem případě není klišé.
Pohled do interiérů Fakulty sociálně ekonomické UJEP

Studium

UJEP je pro trh práce zavedenou značkou. Zaměstnavatelé vědí, že naše škola přizpůsobuje studium praxi. A tam, kde naše absolventy neznají, brzy vyniknou vaše studijní a praktické zkušenosti.

Výzvy ústeckého regionu hrají v tomhle případě ve váš prospěch. Co se naučíte v lavicích, obratem vyzkoušíte na stážích doma nebo
v zahraničí.

Můžete se zapojit do některého z řady výzkumných týmů nebo jednoduše zažádat o grant na vlastní výzkum.

Osobní iniciativy studentů si u nás vážíme a za podpory Inovačního centra Ústeckého kraje vám pomůžeme rozjet i vlastní podnikání.

Věda a výzkum

Studenti, kteří by se rádi věnovali vědě a výzkumu, najdou na fakultě široké spektrum uplatnění. Působí zde řada excelentních vědeckých týmů, do jejichž projektů je možné se zapojit. Nahlédnete tak pod pokličku tvorby a řešení tuzemských i mezinárodních projektů.

Studovali u nás

Odbornou veřejností označována za první dámu české e-commerce a podle žebříčku časopisu Forbes patří od roku 2016 nepřetržitě mezi nejvlivnější ženy v ČR. V roce 2018 získala titul EY Podnikatele roku Hlavního města Prahy
a Hospodářské noviny ji také pravidelně zařazují do žebříčku Top ženy v ČR. Na FSE UJEP studovala v letech 1998–2001 obor Finance. V současné chvíli zastává pozici CEO holdingu Packeta, do kterého spadá i Zásilkovna, kterou Simona v roce 2010 založila jako start-up. V holdingu aktuálně řídí 11 firem
a 2500 zaměstnanců v mnoha státech Evropy. Kromě toho se věnuje i dalším investicím do start-upů.
Ing. Simona Kijonková
Zakladatelka a majitelka společnosti Zásilkovna s. r. o.
Portrét Simony Kijonkové
"Na FSE UJEP jsem absolvoval v roce 2018, obor regionální rozvoj a veřejná správa. Již při svém studiu jsem pracoval v oblasti lidských zdrojů ve výrobní firmě. Od roku 2019 jsem vedoucím HR oddělení v automotive společnosti. I přesto, že jsem zakotvil v jiném oboru, studium pro mě bylo zajímavé zejména díky vazbě na socioekonomickou geografii, která mě vždy zajímala. Vzhledem k pracovním povinnostem jsem ocenil lidský a zároveň profesionální přístup ve velmi příjemném prostředí fakulty. Kromě zajímavých přednášek odborníků z praxe pozitivně vnímám také akce pořádané fakultou pro studenty, jako je například FSE Fest".
Ing. Jindřich Grosse
HR manager ve společnosti Auto-Kabel Krupka s.r.o.

Přijďte se k nám podívat

Kdy:  6. února 2025

Přijďte na Den otevřených dveří na UJEP a zjistěte více o studiu na univerzitě. Projděte si fakultu, které svěříte svou budoucnost, a univerzitu, kterou si zamilujete!

Přijímací řízení

 • Navazující magisterské studium
  • Sociální práce - přihlášky do 9. 9. 2024
 • Doktorské studium
  • Aplikovaná ekonomie - přihlášky do 31. 8. 2024
  • Regulace a behaviorální studia - přihlášky do 31. 8. 2024
  • Dotazy k profilu a obsahu programu směřujte prosím na adresu doc. Ing. Lenka Slavíková, Ph.D. (lenka.slavikova@ujep.cz).
  • Dotazy k organizaci přijímacího řízení a průběhu studia směřuje prosím na adresu Mgr. Barbora Kamarýtová (barbora.kamarytova@ujep.cz).

2. KOLO -  přihlášky do 9. 9. 2024

PREZENČNÍ STUDIUM:
Regionální rozvoj a veřejná správa
Sociální Politika a sociální práce

KOMBINOVANÉ STUDIUM:
Ekonomika a management
Regionální rozvoj a veřejná správa
Sociální politika a sociální práce

Bc. + navazující magisterské studium - v případě dotazů k podmínkám přijetí ke studiu je možné kontaktovat tyto osoby: Mgr. Lenka Petláková, vedoucí studijního oddělení FSE UJEP, tel.: +420 475 284 664, e-mail: lenka.petlakova@ujep.cz, Ing. Miroslav Kopáček, Ph.D., proděkan pro studium FSE UJEP, tel.: +420 475 284 912, e-mail: miroslav.kopacek@ujep.cz.


Život na fakultě

V říjnu vítáme studenty FSE festem, multižánrovým festivalem na zahradě za budovou fakulty. V uplynulých letech si u nás zazpívali třeba Vypsaná Fixa, Pokáč nebo Tata Bojs. Sportovní nadšenci si začátkem zimního semestru zazávodí v Běhu kampusem, zaexhibují v tenisové čtyřhře FSE CUP, zapotí se při běhu na lyžích nebo při volejbalovém turnaji. Jako středoškoláci si můžete život na naší fakultě vyzkoušet v rámci akce Jeden den vysokoškolákem.

Kresba budovy FSE UJEP

Fakulta sociálně ekonomická

Kontakt

Studium bakalářské prezenční

Vladislava Vitáková
E: vladislava.vitakova@ujep.cz
T: +420 475 284 662

Alena Podlesná
E: alena.podlesna@ujep.cz
T: +420 475 284 661

Studium bakalářské kombinované + navazující magisterské

Romana Havlová
E: romana.havlova@ujep.cz
T: +420 475 284 663

Studium doktorské

Mgr. Barbora Kamarýtová
E: barbora.kamarytova@ujep.cz
T: +420 475 284 717

Loading...