Loading...

Kudy a kam

Nebojte se poznat neznámé!

Víme, že cesta do neznáma může být stresující a náročná. Proto jsme pro vás připravili pár tipů, jak se dostat do našeho města a posléze i na naši univerzitu.

Jak se dostat do Ústí nad Labem

Do Ústí nad Labem se dostanete jak automobilovou, autobusovou, tak i vlakovou dopravou. Sídlo v krajském městě nabízí četné dopravní spoje v rámci MHD. Zastávky, které jsou nejblíže naší univerzity, se jmenují: Klíšská, Solvayova, a Kampus.


Procestujte severní Čechy

Máte rádi cestování napříč městy i přírodou? Potom budete nadšeni z okolí Ústí nad Labem, které se nachází na soutoku řek Labe a Bíliny nedaleko Českého středohoří a Krušných hor.

Míst k objevování je tu spousta. Můžete k tomu využít například svá jízdní kola, která můžete s DÚK (Doprava Ústeckého kraje) i přepravovat.

upraveno Kaplanem

Turistické železniční linky

Pokud rádi cestujete vlakem,  v okolí Ústí nad Labem se nabízí velké množství turistických železničních linek:

DCIM100MEDIADJI_0053.JPG

Vysokoškolské koleje

Univerzitní koleje se nacházejí v městské části Ústí nad Labem-Klíše a jsou vzdáleny 10 min. chůze od Kampusu UJEP.

MHD trolejbusová linka: 52, 58, 59 - výstupní zastávka Klíše Lázně.

V blízkosti naleznete plaveckou halu, venkovní sportovní areály i fitcentrum. Plavecká hala města Ústí nad Labem  je vzdálena 5 min. chůze. Pokud by vás lákalo cestování na delší vzdálenosti, můžete nasednout na autobus či trolejbus, který vám zastaví přímo před kolejemi naší univerzity.

Pro sportovní aktivity můžete využít venkovní hřiště za budovou VŠ koleje K1 a malou tělocvičnu na koleji K3.

Univerzitní koleje

koleje
Loading...