Loading...

Bc. Michal Čupr

Fakulta zdravotnických studií | Přírodovědecká fakulta

Michal je dvojnásobný držitel Ceny rektora UJEP. Od šesti let se věnuje sportovnímu šermu. Má za sebou světové poháry a Grand Prix v katarském Doha, kanadském Vancouveru, kolumbijském Cali a argentinském Buenos Aires, v Bernu, Heidenheimu, Paříži, Budapešti či v Berlíně. Ale třeba také akademické mistrovství České republiky v Brně, kde získal hned 3 medailová umístění.

Vybrat si pro svou budoucnost některý z oborů Fakulty zdravotnických studií UJEP je rozumné životní rozhodnutí. Zvlášť, když jste se všemi na kordy…

Ale teď vážně. Michal by neublížil ani mouše. Kordem se ohání jen v rámci ušlechtilého sportovního šermu. A protože se mu v něm daří, získal v minulosti za mnohonásobnou reprezentaci univerzity i Cenu rektora. Ve volném čase vyučuje elegantnímu sportu i litoměřickou mládež.

Když ho potkáte cestou z Lovoše, kam si z rodného Ústí občas zaskočí na výšlap, skromně vám povídá o své cestě životem. Ani přes všechny úspěchy a ocenění či fakt, že před fyzioterapií již vystudoval také geografii na naší přírodovědecké fakultě, sám sebe nepovažuje za nějak výjimečně pilného. Studovat se přece dá celý život.

Michal zvolil další studium, tentokrát v oboru zdravotnictví, prostě proto, že mu v době stárnoucí populace dává smysl naučit se, jak lidskému tělu pomáhat, aby si stav zdraví udrželo co nejdéle. Na UJEP se navíc zdravotnické obory studují v těsném propojení se špičkovými pracovišti Masarykovy nemocnice. Máme tu celkem 11 klinik a do pár let bude přímo v areálu nemocnice stát i samostatná fakultní budova.

Zamířit svým talentem tam, kde je to zrovna potřeba.

@fzsujep @prf_ujep #krusnehory #karieraodprirody #radobyl

Loading...