Loading...

Mgr. David Cihlář, Ph.D.

Pedagogická fakulta

Odborný asistent katedry tělesné výchovy a sportu PF UJEP. Činorodý sportovec, moderátor, masér vrcholových sportovců, uvědomělý občan a nadšený otec. Je chodící (či spíše běžící) encyklopedií aktivních běžců, nejen ústeckých, ale i těch cizokrajných. Masírovat slavné závodníky jezdí po celém světě. A vozí s sebou na zkušenou i své studenty.

Při tréninku občas vyběhne až na Erbenovu vyhlídku. Vydýchává se pak při pohledu na Ústí, Labské údolí, na Milešovku a kus Krušných hor. Ústecký kraj odtamtud vidí pěkně v souvislostech, s odstupem. Možná proto má David pořád tolik energie. A optimismu, pokud jde o problematiku ústeckého regionu.

Když ho chytnete mezi závody, moderováním nebo masírováním vrcholových sportovců, mluví o tom, jak se Severní Čechy rychle proměňují pod rukama lidí, kteří tu studují, pracují a žijí. Neúnavně sdílí každou pozitivní drobnost z regionu. Ty jiskry v očích, to není Photoshop. On je tam prostě má. Pořád. Zapaluje jimi plamínky nadšení v každém, s kým se setká.

Lidí jako on je na PF UJEP víc. Lidí, kteří tohle město oživují festivaly, sportovními kláními, letními školami, mezinárodními konferencemi nebo třeba vyhlášenými večírky. Čas od času jdou pěkně po učitelsku příkladem a vyburcují svoji čtvrť ke společnému úklidu. Jako houby po dešti tu vyrůstají nové osobnosti, které budou to dobré rozvíjet i v nastupujících generacích.

Rozvíjet to dobré, co kolem sebe vidím.

@miladatlon @pozitivniusti @milada_tour @ujep_pf #myjsmeujep

 
Loading...