Loading...

Ing. Diana Nebeská

Fakulta životního prostředí

Doktorandka na Fakultě životního prostředí UJEP. Jejím hlavním oborem je environmentální analytická chemie. Aktuálně se zabývá výzkumem fytoremediace a využitím Miscanthus giganteus v kontaminovaných lokalitách. Laboratorní plášť občas vymění za montérky a na dně jejího expedičního batohu leží plyšová postavička Spongeboba.

Montérky, kolečko a lopata. Když máte, jako mladá vědkyně, v péči „zázračnou rostlinu“, která čistí kontaminovanou půdu, musíte se naučit ovládat i tyto výzkumné pomůcky. Dianě to s nimi celkem jde. Jde jí to i za přednáškovým pultem, na mezinárodních konferencích a v laboratořích naší fakulty životního prostředí. A až jednou nastane ten správný čas, půjde jí to určitě i s kočárkem nebo nosícím šátkem.

Je zkrátka (promiň nám, Diano, to technizující a poťouchle budovatelské přirovnání) prototypem novodobé Ústečanky. Narodila se v Masarykově nemocnici, v ústeckém kulturáku odtančila maturitní ples a potom zakotvila na Fakultě životního prostředí UJEP. Pěkně popořádku, levou zadní a s úsměvem na rtech si tady prošla bakaláře, magistra, a teď pracuje na doktorátu…

Co z toho všeho máte vy? Chytrého a schopného mladého člověka, který se rozhodl zůstat v rodném kraji a využít zdejších možností. A teď s radostí pozoruje, jak se ten samý kraj pod jeho rukama mění k lepšímu. I pro vás.

A my? My se budeme snažit, abychom si Dianu na (univerzitě) severu udrželi i nadále.

Měnit svět k lepšímu. Teď, tady a s radostí.

@fzp_ujep #outdoormilitaryspongebob #hradstrekov #ujeplife #univerzitaseveru

Loading...